Ciekawostki

SikurPhone to telefon dla fanów kryptowalut

Firma Sikur zajmująca się cyberbezpieczeństwem postanowiła stworzyć smartfon dla właścicieli kryptowalut. Ma być to pierwsze całkowicie szyfrowane i odporne na ataki urządzenie, na którym będzie można bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.

SikurPhone odporny na wszelkie ataki hakerskie?

SikurPhone to telefon, który ma specjalne zabezpieczenia stworzone tylko po to, by chronić inwestora kryptowalut. Sprzęt działa na mocno zmodyfikowanym Androidzie i jak chwali się firma, jest całkowicie odporny na ataki hakerskie.

Brazylijska firma Sikur swoje dzieło zaprezentowała podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Sprzęt, który ma wbudowany portfel do zarządzania kryptowalutami i jest następcą GranitePhone, telefonu sprzed dwóch lat. W telefonie mają rzekomo znaleźć się rozwinięcie najlepszych mechanizmów zabezpieczeniowych znanych z GranitePhone. Za ich najnowszy sprzęt trzeba będzie zapłacić 799 dolarów, czyli około 2700 zł.

SikurPhone – dane techniczne

  • wyświetlacz 5,5 cala
  • procesor MediaTek
  • 4 GB pamięci RAM
  • 64 GB przestrzeni na dane
  • aparat główny 13 Mpix
  • aparat do selfie 5 Mpix
  • bateria 2800 mAh

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

SikurPhone szyfruje wszystkie dane, daje dostęp do zabezpieczonej przeglądarki internetowej, do dyspozycji użytkownika zostają najpotrzebniejsze funkcje, firma nie pozwoliła sobie na dodanie jakiegokolwiek bloatware’u. Co ciekawsze, jeżeli chcesz pobrać na telefon aplikacje portalu społecznościowego, to musi ona zostać najpierw zmodyfikowana przez producenta, ewentualnie możemy mieć dostęp za pomocą przeglądarki. Takie smaczki pokazują troskę firmy o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Click here to post a comment