Ciekawostki

Qarnot QC-1 – koparka kryptowalut, która ogrzewa mieszkanie

Francuska firma Qarnot przygotowała dość nietypowy produkt, który może sprawdzić że ogrzewanie domu może stać się darmowe, a nawet może pozwolić nam zarobić. Qarnot QC-1 to grzejniko-koparka, która jest prawdopodobnie pierwszym na świecie takim rozwiązanie,  który ogrzewać pomieszczenie poprzez wydobywanie Bitcoinów, Ethereum i innych podobnych walut.

Sprzęt przygotowany przez Francuską firmę to po prostu pecet, w którym znajdziemy ogromny aluminiowy radiator odprowadzający ciepło z wnętrza komputera. Sprzęt bazuje na procesorze AMD Ryzen oraz dwóch kartach graficznych Radeon RX 580 z rodziny Sapphire Nitro+, których hashrate wynosi 60MH/s. Co przełoży się na zarobek około 120 dolarów USD miesięczne  (w zależności od cen kryptowalut).

Jak podkreśla producent całość uruchomia się w 10 minut. Wystarczy podłączyć QC-1 do prądu i internetu, a następnie dodać adres portfela Ethereum za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Za pomocą urzadzenia QC-1 możemy oczywiście wydobywać również inne kryptowaluty, jeśli komuś akurat nie odpowiada Ethereum.

Cena QC-1 wynosi 3570 dolarów USD i można już składać zamówienia.

 

Dodaj komentarz

Click here to post a comment