CARDANO (ADA)

Projekt Cardano pojawił się niemalże znikąd, aby zostać największym konkurentem Ethereum. Uważa się ją za kryptowalutę z „naukowej ideologii”, która została opracowana przez inżynierów i naukowców.

Jak czytamy na stronach projektu Cardano to platforma blockchain z bardziej zaawansowanymi funkcjami niż jakikolwiek protokół, który został jeszcze opracowany, i pierwszą, która ewoluuje z filozofii naukowej.

Mimo, że jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, projekt jest już zachwalany za swoją anonimowość, wykorzystanie smart contracts – zarówno przez osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa.

Projekt jest całkowicie open source i bez patentów, został zbudowany w duchu współpracy. Zaprojektowany pod kątem wydajności i skalowalności. Co najważniejsze ekosystem Cardano rozwija się w najbardziej kompletną i najbardziej użyteczną kryptowalutę, jaką kiedykolwiek zbudowano.

Kim są ci, którzy stoją za Cardano?

Cardano zostało stworzona w 2015 roku przez trzech gigantów: Input Output Hong Kong (IOHK), firmę deweloperską blockchain, non-profit Cardano Foundation oraz japońską firmę Emurgo. Na czele zespołu stoi Charles Hoskinson, były współzałożyciel Ethereum i BitShares.

Zdaniem zespołu:

„…powodem, dla którego budujemy Cardano jest to, że uważamy, że mamy uzasadniony zastrzyk w dostarczaniu – lub przynajmniej rozwijaniu – tej wizji dla rozwijającego się świata”.

Jest zrozumiałe, że całe cele Cardano nie mogą być omówione bez zakłócania panujących systemów finansowych, zespół mówi, że „może zmienić sposób, w jaki kryptowaluty są projektowane, ewoluowane i finansowane.

Głównym celem Cardano jest być solidną i zaawansowaną inteligentną platformą kontraktową. Przez lata zespół stworzył zaawansowaną, nową metodę Proof-of-Stake (POS) o nazwie Ouroboros, aby zwiększyć jej funkcjonalność do wymagań blockchain trzeciej generacji.

Żaden z zapisów zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej ani podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.