Ciekawostki

Kryptowaluty zastąpią waluty fiat? Według znanego inwestora nastąpi to w ciągu 5 lat

Tim Draper – legendarny inwestor przewiduje, że w ciągu pięciu lat, nikt nie będzie już korzystał z walut klasycznych. Według znanego technologicznego inwestora, przyszłość finansowa należy do kryptowalut.

Znany prognostyk w rozmowie w Fast Money w CNBC przewidział, że aktualna zmiana w świecie nowoczesnych technologii, jest większa, niż wprowadzająca ogromne innowacje, epoka żelaza, czy brązu. Tim Draper zauważył , że rozwój technologii blockchain jest porównywalny do tego, jak powstawał cały internet.

Mówiąc o tym, jaka przyszłość czeka kryptowaluty, Draper oświadczył, że w perspektywie pięciu lat, waluta fiat odejdzie do lamusa, robiąc miejsce dla cyfrowych środków rozliczeniowych. Wyparcie powiązanych z krajami, walut, ma być naturalnym procesem zachodzącym w nowoczesnym świecie. Dla uświadomienia swojej prognozy, przytoczył historię, która może zdarzyć się w przyszłości:

Za pięć lat przejdziesz i spróbujesz zapłacić walutą fiat [walutę wspieraną przez rząd, jak dolar amerykański] za kawę w Starbucksie, a barista będzie się z ciebie śmiał, ponieważ oni powiedzą, Co to jest? – powiedział Tim Draper

Draper to człowiek, który swego czasu przewidywał, że Bitcoin osiągnie wartość 10 000$. W wyniku swoich inwestycji, nabył udziały w Skype i Tesli. Jego majątek obejmuje 30 000 Bitcoinów z aukcji US Marshals Service z 2014 roku, obejmującej aktywa przejęte z Jedwabnego Szlaku.

Dodaj komentarz

Click here to post a comment