Giełdy kryptowalut

Największa giełda prowadzona przez spółke zarejestrowaną w Polsce – BitBay Sp. z o.o. Funkcjonuje od 2014 roku i na chwilę obecną oferuje handel kilkoma kryptowalutami w złotówkach, euro, dolarach oraz bitcoinach. Opłaty transakcyjne nie należą do najniższych, ale za to giełda może się pochwalić bardzo rozbudowaną platformą oraz dopracowanym interfejsem użytkownika. BitBay próbuje również przyciągnąć do siebie użytkowników spoza Polski – posiadają biura w Indiach i Holandii.
Maks. prowizja – 0.43%

 

 

Nowa giełda otwarta w 2017 roku zarządzana przez polską spółkę – Abucoins Sp. z o.o. Udało im się zapewnić płynność dla kilku par walutowych. Wypłaty zajmują trochę czasu, ponieważ pracownicy giełdy ręcznie je potwierdzają w dni robocze 09:00 – 20:00.
Maks. prowizja – 0.25%

 

 

Beatcoin.pl to polska giełda Bitcoin oraz innych kryptowalut. Giełda oferuje depozyty w PLN, USD, EUR na kilka sposobów: tradycyjne przelewy, wpłaty błyskawiczne Dotpay i Homepay, oraz płatności SMS. Jest pierwszą, polską giełdą, która zdecydowała się na stworzenie własnej kryptowaluty w oparciu o łańcuch bloków Ethereum.
Maks. prowizja – 0.25%