Planujesz kupić Bitcoina? Oto 3 rzeczy, które powinieneś zrobić przed zakupem

Pomimo wahań kursowych od roku 2009 do 2017 cena BTC osiągnęła swój rekordowy poziom w wysokości blisko 20 tysięcy dolarów. Jednak rok 2018 nie był dla Bitcoina za łaskawy. W pewnym momencie spadł on do poziomu 3 tysięcy dolarów. To zaś stanowiło wyraźną różnicę w stosunku do poprzedniej, rekordowej wartości.

Źródło: Trading View

Spadek kursu tej czołowej kryptowaluty był tak nagły i szybki, ze wiele osób zaczęło twierdzić, iż minęły czasy chwały Bitcoina. Wydawać by się mogło, że rok 2019 mógł udowodnić, iż wszyscy się mylili i zostać okrzykniętym okresem tryumfalnego zwrotu akcji na rynku kryptowalutowym. Po dojściu do poziomu powyżej 11 tysięcy dolarów kurs BTC zaczął jednak spadać. Obecnie znajduje się on na poziomie 7 140 dolarów.

Choć wydaje się, że nic nie może być pewne na rynku kryptowalutowym, branża ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą wpływać na kurs Bitcoina. Szerzej omówiliśmy je w tym artykule: Co wpływa na cenę kryptowalut? 5 głównych czynników

Przed przystąpieniem do inwestycji powinieneś:

Wyzbyć się emocjiPoświęcić czas na edukacjęWybrać odpowiednia strategięWyzbyć się emocji

Handel kryptowalutami nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Emocje są bowiem najgorszym doradcą każdego inwestora kryptowalutowego. Dopóki nad nimi nie zapanujesz, nie będziesz w stanie logicznie myśleć. Istnieje prawdopodobieństwo, że szybko wpadniesz w FOMO i podejmiesz złą decyzję inwestycyjną. 

Poświęć czas na edukację

Inwestowanie w kryptowaluty bez jakiejkolwiek wiedzy nie przyniesie Ci niczego dobrego. To tak, jakbyś robił to na oślep. Warto poświęcić temu choć trochę czasu, by wdrożyć się w ów rynek. W przeciwnym razie możesz na tym naprawdę wiele stracić.

Obierz odpowiednią strategię

I trzymaj się jej! Nigdy nie podążaj za tłumem, to nikomu nie wyszło na dobre. Pamiętaj również o tym, aby nie inwestować więcej, niż jesteś w stanie stracić.

Wielu analityków jest przekonanych o tym, że kurs Bitcoina wzrośnie po zmniejszeniu jego podaży. Czy rynek faktycznie wróci do formy? Zobaczymy.