Cena Bitcoin: czy kurs BTC wzrośnie do poziomu 8 000 tys. USD?

Aktualna cena Bitcoina to około 7 564 dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC wzrósł o 2,04%. Co przyniesie los?

Spis treści:

Kurs BTC –  opinie i prognozy analitykówSytuacja na altcoinachKurs BTC –  opinie i prognozy analityków

[btc]

W ostatnim tygodniu cena Bitcoina pozostawała względnie niezmienna. Kurs BTC wahał się pomiędzy poziomem 7 100 USD a 7 500 USD. Trzy dni temu udało mu się przebić kluczową granicę i dotrzeć do obszaru 7 695 USD, ale tylko przez chwilę.

Zdaniem popularnego analityka – CryptoMichNL, Bitcoin podąża za standardowym wzorem niestabilnego rynku kryptowalut w celu zadowolenia byków przed niedźwiedzim zwrotem akcji. Według jego opinii kurs BTC dotrze do poziomów 8 000-8 200 USD, zanim zaliczy ponowny spadek do 6 500-6 800 USD.

Wielu inwestorów twierdzi, że to właśnie halving Bitcoina będzie głównym katalizatorem, który przyśpieszy wzrost kursu BTC.

Jason Williams (współzałożyciel Morgan Creek Digital) jako jeden z niewielu patrzy na to z zupełnie innej perspektywy. Według jego opinii cena Bitcoina prawdopodobnie zaliczy spadek po tym wydarzeniu. Uargumentował to tym, iż górnicy dostaną o połowę mniejszą nagrodę za każdy wydobyty blok BTC. Wielu z nich będzie zmuszonych do sprzedania swoich Bitcoinów, by pokryć straty. Istnieje również możliwość, że wszystkie mniejsze kopalnie kryptowalutowe zostaną po prostu zamknięte, ponieważ ich działalność nie będzie już opłacalna.

Warto wspomnieć tu również o poglądach Andreasa Antonopoulosa, który zaznaczył, że halving jest wydarzeniem, do którego każdy górnik z pewnością będzie przygotowany. W jego opinii nie dojdzie tu do wielkich zmian, na rynku zostaną po prostu Ci z lepszym sprzętem wydobywczym.

Sytuacja na altcoinach

Dominacja Bitcoina nad altcoinami wynosi obecnie 66,9%. Większość z kryptowalut poszła dziś w ślady cyfrowego złota, zaliczając wzrosty na poziomie około 5% Do projektów z pierwszej dwudziestki CoinMarketCapu, które poradziły sobie najlepiej w ciągu ostatnich 24 godzin, należą: Tezos (+9,39%), Cosmos (+6,89%), NEO (+5,60%), Chainlink (+4,10%).

Nieco gorzej na ich tle wypadły następujące coiny: Monero (-0,83%), UNUS SED LEO (-0,14%).

Zobacz również: Co powie szklana kula o Bitcoinie? TOP 3 scenariusze długoterminowe!