Cena Bitcoina: kurs BTC wzrósł o 7,69% w zakresie tygodniowym

Aktualna cena Bitcoina to około 7 787 dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC zaliczył 3,22% wzrost. Wydaje się, że zła passa cyfrowego złota się skończyła – przynajmniej na ten moment. Patrząc na zakres tygodniowy, widzimy, że ta czołowa kryptowaluta znajduje się na 7,69% plusie.

Spis treści:

Aktualna sytuacja na wykresie BitcoinaOpinie i spekulacje analitykówCo z altcoinami?Aktualna sytuacja na wykresie Bitcoina

[btc]

W ciągu ostatnich 5 dni kurs BTC podniósł się z 6 500 USD. Choć początek tego tygodnia zapowiadał się tragicznie, informowaliśmy o tym, że być może jest to ostatnia szansa na zakup Bitcoina tak tanio. Ta prognoza się ziściła. Rynek zaczął się uspakajać, powoli pokonując granicę 7 000 USD, a następnie 7 500 USD. 

Czy Biotcoin osiągnie poziom 8 000 USD jeszcze w ten weekend? Obecnie wzrost jego kursu jest ograniczony przez linię oporu w postaci 7 800 USD.

Opinie i spekulacje analityków

Niektórzy inwestorzy wciąż obawiają się powrotu niedźwiedzi na rynek. Twierdzą przy tym, iż cena króla wśród kryptowalut może znów spaść. Inni zaś są zdania, że pomimo tego, iż kurs Bitcoina nie wzrośnie od razu, ogólny trend wzrostowy jest wciąż nienaruszony. 

Przykładowo Crypto Michael zwrócił uwagę na fakt, że długoterminowy trend zwyżkowy jest nadal aktualny. Swoimi przemyśleniami podzielił się na Twitterze.  Dodał przy tym, iż Bitcoin może przez kilka najbliższych miesięcy handlować bokiem. Na wykresie jednak wyznaczył linię rosnącą, w ten sposób pokazał, jakiego poziomu spodziewa się po kursie BTC. Mowa tu o 13 000 USD.

Mniej optymistyczne prognozy ma NebraskanGooner, ten zaś podziela uparty nastrój, pisząc, że cena Bitcoina spadnie aż do 6 300 USD. 

Co ciekawe dość kontrowersyjną opinię wydał ostatnio Peter Brandt, skrytykował on bowiem wszystkich byków Bitcoina, którzy oczekują, że jego kurs będzie tylko i wyłącznie rósł, nie akceptując rzeczywistości, jaką jest zmienność rynku kryptowalutowego. Dodał przy tym, iż wierzy, że BTC faktycznie jest w stanie osiągnąć cel 50 000 USD, ale dopiero wtedy, gdy wszystkie byki znikną z Twittera.

Co z altcoinami?

Większość kryptowalut poszła dziś w ślady Bitcoina zaliczając lekkie wzrosty. Rynki zalała dziś zieleń. Do projektów z pierwszej 20 CoinMarketCapu, które najlepiej poradziły sobie w ciągu ostatnich 24 godzin, należą: Huobi Token (+8,48%), Cosmos (+4,89%),  EOS (+3,39%) oraz Litecoin (+2,33%).

Nieco gorzej wypadły na ich tle następujące coiny: UNUS SED LEO (-1,09%), IOTA (-0,70%) Stellar (-0,16%).

Zastrzeżenie: Artykuł zawiera subiektywną opinię autorki tekstu i nie stanowi porady inwestycyjnej!

Zobacz również: Sprawdź, ile zyskałbyś kupując BTC za 10 USD co tydzień przez ostatni rok. Statystyki są zaskakujące!