To ostatnia szansa na zakup Bitcoina przed Black Friday? Analitycy twierdzą, że taniej może już nie być

Aktualna cena Bitcoina to obecnie około 7 190 dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC spadł o 0,79%. Biorąc pod uwagę zakres tygodniowy, znajduje się on na 12,07% minusie. Czy ta czołowa kryptowaluta w końcu wyjdzie z opresji?

Spis treści:
Co się dzieje z Bitcoinem?
Okiem analityków i inwestorów
Sytuacja na altcoinach

Co się dzieje z Bitcoinem?

Po kilku dniach gwałtownych spadków, kurs BTC wspiął się powyżej linii 7 000 USD. Aktualna jego cena według CoinMarketCapu to zaś 7 190 USD. W przeliczeniu na polskie złotówki jest to około 28 068 PLN.

[btc]

Jeszcze w poniedziałek cena Bitcoina zeszła do poziomu około 6 500 USD. Wiele osób zaczęło spekulować rychły koniec Bitcoina, inni zaś zacierali ręce do ponownych zakupów. Tego samego dnia o godzinie 12:20 kurs BTC wzbił się powyżej granicy 7 000 USD. Tam też pozostał do dziś.

Pomimo tych nieoczekiwanych spadków wywołanych prawdopodobnie niepewną sytuacją w Chinach, niektórzy eksperci twierdzili, że to idealny czas na tani zakup Bitcoina. Prawdopodobnie w poniedziałek mieliśmy do czynienia z Black Friday na kryptowalutach który może się już nie powtórzyć. Emocje na rynku zaczęły powoli opadać, a były one również współwinne sytuacji na Bitcoinie. Choć doświadczeni inwestorzy uspakajali tłumy, osoby nowe na rynku wpadły w totalne FOMO.

Należy pamiętać, że rynek kryptowalutowy jest bardzo zmienny. Zwróćmy uwagę, chociażby na fakt, że przez ostatnie dwa lata kurs BTC wahał się w przedziale od 3 000 USD do około 20 000 USD.

Okiem analityków i inwestorów

Peter Wood (prezes platformy Online Trading CoinBurp) podkreślił, że nie jest to pierwszy, ani ostatni raz, kiedy wartość Bitcoina tak gwałtownie spadła. Jego zdaniem nowicjusze na rynku kryptowalutowym nie znajda lepszej okazji do wejścia w ten świat właśnie teraz. Cenę Bitcoina bardzo trudno jest przewidzieć. Dzisiejszy jego kurs jest ponad dwukrotnie wyższy niż w zeszłym roku, ale niższy niż dwa lata wcześniej.

Choć nikt tak naprawdę nie wie, w jakim kierunku zmierza wartość kryptowalut, trendy pokazują możliwy duży wzrost przynajmniej w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

– dodał Wood.

Inne zdanie w tej kwestii ma na przykład Mike Novogratz (dyrektor generalny Galaxy Digital). Ten z kolei spodziewa się większego spadku, jeżeli kurs Bitoina nie znajdzie się w najbliższym czasie powyżej poziomu 7 500 USD. Weteran z Wall Street spodziewa się bardziej niepokojącej akcji bocznej w zakresie 6 000-7 400 USD. Novogratz zaznaczył także, że woli Bitcoina powyżej 10 000 USD – należy przy tym wspomnieć, iż tego poziomu król wśród kryptowalut nie widział od czasu fakeoutu w Państwie Środka.

CEO Galaxy Digital zwrócił także uwagę na fakt, że pomimo ostatnich spadków, Bitcoin w 2019 roku znacznie przewyższył tradycyjne aktywa takie, jak akcje, czy nawet złoto. Dla porównania S&P w obecnym roku wzrósł tylko o 25%.

Warto przytoczyć tu również opinię anonimowego analityka – Plan B, który zasłynął na Twitterze z oparcia swoich założeń na modelu S2F. Z tego też względu nie wyklucza on możliwości, iż jeszcze w tym roku kurs Bitoina wzniesie się na poziom 10 000 USD.  Wyjaśnia przy tym, iż jest to rzadka sytuacja, gdy BTC handluje poniżej wartości modelu S2F, zaś do następnego halvingu pozostało już tylko 6 miesięcy.

Sytuacja na altcoinach

Jeżeli chodzi o sytuację na altcoinach niektóre z nich zaliczyły dziś małe straty, inne zaś lekko wzrosły. Do projektów z pierwszej 20 CoinMarketCapu, które najlepiej poradziły sobie w ciągu ostatnich 24 godzin, możemy zaliczyć: TRON (+5,01%), Monero (+1,81%), UNUS SED LEO (+1,39%) oraz Tether (+1,39%).

Nieco gorzej wypadły dziś następujące coiny: Chainlink (-4,12%), Cosmos (-4,09%), Tezos (-3,54%) i Bitcoin SV (-2,83%).

Zobacz również: Sprawdź, ile zyskałbyś kupując BTC za 10 USD co tydzień przez ostatni rok. Statystyki są zaskakujące!