Craig Wright przegrał! Odda połowę bitcoinów?

Ponad rok temu, rozpoczęła się sprawa o kradzież BTC, w której oskarżonym jest Craig Wright. Dziś znamy już wstępny wyrok sądu.

Craig Wright przegrywa

27 sierpnia, odbyła się rozprawa sądowa, pomiędzy majątkiem zmarłego dewelopera kryptograficznego – Dave’a Kleimana, a jego byłym partnerem i samozwańczym wynalazcą bitcoina – Craigiem Wrightem. Craig Wright został oskarżony, o nielegalne zajęcie majątku zmarłego partnera. Sędzia Bruce E. Reinhart, podsumował rozprawę następująco:

“Odkryłem, że dr Wright celowo przedłożył Sądowi fałszywe dokumenty, utrudnił postępowanie sądowe i złożył fałszywe zeznania.”

Ponadto w swoim orzeczeniu, Reinhart ustalił, że Craig Wright i Dave Kleiman zawarli partnerstwo 50/50. Kleiman posiadał zatem połowę wydobytych wspólnie bitcoinów, do 2013 roku, oraz połowę własności intelektualnej. Sędzia zaleca przyznanie rodzinie Kleiman, 50% zasobów bitcoin, należących obecnie do Wrighta.

Fałszywe dokumenty i zeznania

Ira Kleiman pierwotnie złożyła pozew przeciwko Wrightowi, ponad rok temu. Wright został oskarżony o bezprawne przywłaszczenie 1,1 miliona BTC (około 9 mld dolarów), należących do rodziny Kleiman. Obrona oskarżonego opierała się głównie na założeniu, że Kleiman tuż przed śmiercią, zrezygnował z roszczeń do bitcoinów, które wspólnie wydobyli.  Wright wprowadził, a następnie wycofał domniemany e-mail od Kleimana, na poparcie swoich zeznań. Jednak ekspert w dziedzinie kryminalistyki komputerowej, uznał dokument za oszustwo. 

Tożsamość Nakamoto i przyszłość BTC

Zainteresowani sprawą liczyli, że rzuci ona światło na to, czy Craig Wright jest naprawdę Satoshi Nakamoto – twórcą bitcoinów

“Nie muszę decydować, i nie decyduję, czy dr Wright jest naprawdę Satoshi Nakamoto. Nie jestem również zobowiązany do decydowania, i nie decyduję o ilości bitcoinów, jeśli w ogóle, którą kontroluje dziś dr Wright.” – powiedział sędzia Reinhart.

Nasuwa się pytanie, czy Craig Wright będzie w stanie dostarczyć bitcoiny rodzinie Kleiman. W swoim zeznaniu Wright twierdził, że nie wie gdzie są wszystkie bitcoiny i może nawet nie mieć do nich dostępu. Warto pamiętać, że każda sprzedaż lub transfer tak ogromnej ilości monet, może dramatycznie wpłynąć na kurs BTC. Ponadto należy zaznaczyć, że postanowienie jest jedynie „zaleceniem”. Oznacza to, że orzeczenie musi jeszcze przyjąć sędzia rejonowy – Beth Bloom.

 

The post Craig Wright przegrał! Odda połowę bitcoinów? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.