Cena bitcoin: Kolejna walka w obronie 10 tysięcy USD

Początek ostatniego tygodnia sierpnia wydawał się optymistyczny na wykresach kryptowalut. Cena bitcoin znów jednak musi bronić poziomu 10 tysięcy dolarów.

Ostatnie dni to, jak się okazuje, dość spore zawirowania na wykresach. Cena bitcoin raz spadała już poniżej 10 tysięcy dolarów, aby za chwilę spróbować przebić poziom 11 tysięcy. Tego ostatniego pokonać się nie udało, niemniej jednak nie było również przebicia w dół. Początek tygodnia wydawał się optymistyczny, gdy udało się osiągnąć nawet 10 600 USD, teraz trwa kolejna walka o utrzymanie ceny pięciocyfrowej.

Na ten moment nie widać większych przesłanek do paniki lub nagłych spadków. Ważne będą jednak impulsy, których spodziewamy się w najbliższym czasie. Jednym z nich jest narastająca wojna handlowa między USA a Chinami, drugim powstanie platformy Bakkt, która już we wrześniu ma wystartować.

Możliwy jest także krótki washout, czyli szybki spadek poniżej poziomu wsparcia. Może się to dokonać celem wystraszenia części inwestorów i przejęcia ich kapitału po sprzedaży. Niemniej, na przełomie sierpnia i września możemy zaobserwować powrót po sezonie letnim, a zatem wzrost wolumenu.

The post Cena bitcoin: Kolejna walka w obronie 10 tysięcy USD appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.