Cena bitcoin: Szykują się wzrosty na weekend?

Ten tydzień na wykresach kryptowalut rozpoczął się obiecująco, ale z czasem dochodziło do szybkich korekt. Cena bitcoin znów jest powyżej 10 tysięcy USD i nie powiedziała ostatniego słowa.

Do wtorku, 20 sierpnia, wydawało się, że jesteśmy w trakcie tendencji zwyżkowej. Cena bitcoin pukała od dołu do granicy 11 000 USD, a poziom wsparcia oceniano na około 500 dolarów mniej. Jednak już następnego dnia trzeba było walczyć o utrzymanie poziomu pięciocyfrowego.

Od czwartku znów trwa odbudowa pozycji, tj. ustanowienie poziomu BTC powyżej 10 tysięcy na nieco dłużej. Dziś jest na tyle spokojnie, że można myśleć o próbach ataku na wyższe poziomy.

Podejrzewa się, że tuż przed weekendem jest szansa na kolejne wzrosty. Doszło jedynie do sprawdzenia poziomu 10 tysięcy. Podczas ostatniego gwałtownego spadku (21 sierpnia) odnotowaliśmy malejący wolumen, ale nie ustanowiono nowego dołka. Mamy zatem do czynienia z ruchem korekcyjnym.

W kolejnych godzinach ustanowiła się linia wsparcia na poziomie 9900 USD i niewiele wskazuje na to, aby cena bitcoin przebiła ją na dzisiejszej sesji.

The post Cena bitcoin: Szykują się wzrosty na weekend? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.