Użytkownicy QuadrigaCX żądają wyjaśnień w sprawie straty 103 BTC

Użytkownicy niefunkcjonującej w tej chwili giełdy kryptowalut, QuadrigaCX, domagają się wyjaśnień w sprawie zaginięcia 103 BTC.

Niepowetowana strata

W lutym tego roku biuro rachunkowe EY (wcześniej zwane Ernst&Young), zostało wyznaczone przez giełdę QuadrigaCX jako niezależną stronę ochrony przed wierzycielami. Wtedy to biuro wydało oficjalne oświadczenie, że giełda przelała 103 Bitcoiny, o łącznej wartości 468,675 USD, na zimne portfele Quadrigi. W tamtej chwili giełda nie miała do nich dostępu. Teraz wartość straconych BTC to ok. 1 milion dolarów.

Po pół roku nadal nie wiadomo nic o tej sprawie. Wszystkie informacje pochodzą z wyżej wspomnianego oświadczenia biura z lutego. Według niego utrata Bitcoinów nastąpiła w wyniku błędu systemu. Jeden z wierzycieli firmy QuadrigaCX, Ali Mousavi, skomentował:

To wygląda na olbrzymie zaniedbanie i wielu z nas domaga się, by biuro rachunkowe EY również odpowiedziało za to, co się stało. Zamiast podać nam jakiekolwiek informacje, oni zawarli układ z kancelarią Miller Thomson, by zataić szczegóły. To bardzo utrudnia nam oskarżenie biura rachunkowego.

Wierzyciele żądają innej kancelarii

Xitong Zou, również jeden z wierzycieli, powiedział, że „EY nie ma ochoty składać wyjaśnień, a przecież to są nasze pieniądze. Przynajmniej to mogliby zrobić”.

Wiele osób nie chce, by sprawę prowadziła kancelaria Miller Thomson. Nie sądzę jednak, by zmienioną prawników.

The post Użytkownicy QuadrigaCX żądają wyjaśnień w sprawie straty 103 BTC appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.