Cena bitcoin: nieznaczne spadki, obrona status quo

Od początku tygodnia obserwujemy na giełdach raczej czerwone kolory przy wykresach kryptowalut. Cena bitcoin, póki co, skutecznie broni poziomu 11 tysięcy USD.

Już od dobrych kilkunastu dni nie musimy się przejmować pułapem 10 tysięcy dolarów. Wydaje się, że cena bitcoin spokojnie go obroniła i podjęła próbę wejścia wyżej. Byliśmy przez kilka godzin powyżej 12 tysięcy, ale trwało to raptem kilka godzin. Od końcówki ubiegłego tygodnia obserwujemy lekkie spadki, ale na razie sytuacja jest bardzo spokojna.

Akumulację obserwowaliśmy na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to cena bitcoin mozolnie broniła poziomu 10 tysięcy. Od czerwca, gdy osiągnęliśmy rekordowe w 2019 roku wartości, do lipca obserwowaliśmy ruch korekcyjny, który obniżył wartość poniżej 10 tysięcy.

Teraz natomiast sytuacja wygląda tak, że akumulacja, którą opisujemy wyżej, może doprowadzić do kolejnej, z tym, że już na dużo wyższym pułapie. Oczywiście, nie jest powiedziane, że to się może stać natychmiast, jednak z pewnością kolejnym celem bitcoina jest pułap 13 tysięcy. Dzięki prawdopodobnej kolejnej akumulacji staje się to możliwe.

The post Cena bitcoin: nieznaczne spadki, obrona status quo appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.