Cena bitcoin spada przez weekend. Mamy szansę się podnieść?

Przez weekend cena bitcoin spadła. Czy to może być zapowiedź większych spadków? Jak wyglądają prognozy bitcoin na ten tydzień?

Poniedziałkową sesję (12 sierpnia), otwieramy poniżej piątkowego zamknięcia sesji. Cena bitcoin wynosi obecnie 11 326 dolarów, w czasie prasy. Liczyliśmy na to, że przez weekend bitcoin znajdzie się nieco wyżej, może nawet powyżej 12,5 tysiąca dolarów. Jak widzimy zatem, weekend nie należał do najlepszych. Plusem jest natomiast fakt, że nie zaobserwowaliśmy żadnych większych spadków. Największe spadki cen miały miejsce w sobotę, jednak nie były one bardzo znaczące. 

Dzisiejszą sesję otwieramy blisko, wczorajszego zamknięcia. Warto dodać, że poziom 13 tysięcy dolarów znajduje się wciąż w zasięgu btc. Poniedziałkowa sesja nie powinna wykazywać się dużą zmiennością, przynajmniej do momentu otwarcia rynku w Stanach. Spodziewamy się natomiast większej zmienności cen bitcoin, w drugiej połowie dnia. 

Porównajmy jeszcze wykres bitcoin z wykresem ethereum. Układ techniczny obu wykresów wygląda zupełnie inaczej. Bitcoin zaskakująco dobrze zareagował na ostatnie spadki. Obecnie znajdujemy się blisko ostatnio osiągniętych szczytów. Ponadto mamy realną szansę powrócić na te szczyty w najbliższym czasie. Ethereum do powrotu na ostatnie szczyty, jeszcze dużo brakuje. Warto jednak dodać, że potencjał wzrostowy cały czas jest widoczny. Jeśli jednak bitcoin spadłby w okolice 10 tysięcy dolarów, bardzo prawdopodobne, że ethereum doświadczy znacznie większych procentowo spadków.

The post Cena bitcoin spada przez weekend. Mamy szansę się podnieść? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.