Bitcoin nigdy nie stanie się nośnikiem wartości?

Bitcoin często jest porównywany do złota, jako mienie, które ma określoną wartość i funkcjonuje w ten sposób w świadomości społeczeństwa. Nie wszyscy podzielają tę opinię, podając argumenty przeciwko kryptowalucie.

Opinia Lawrence’a Meyersa

Lawrence Meyers to dziennikarz i autor blisko 2500 artykułów dotyczących branży fintech. Jego wiedza i wykształcenie w temacie fizyki pozwoliła wielu firmom na wdrożenie rozwiązań przyjaznych ekonomii i środowisku.

Wykształcenie to jedno, a umiejętności to drugie – dzięki swoim szerokim kontaktom nabył wiedzę w temacie finansów. I tak oto pojawił się również Bitcoin. Meyers praktycznie od początku jest jego przeciwnikiem, na różne sposoby przekonuje społeczeństwo, że nie warto inwestować w kryptowaluty. Nie tak dawno w jednym ze swoich artykułów stwierdził, że kupowanie Bitcoina jest „dla frajerów”.

Nośnik wartości

Teraz Meyers wziął pod lupę popularne ostatnio porównanie Bitcoina do złota, jako nośnika konkretnej wartości. Zaczyna swoje rozważania od tego, że aby coś uznać za nośnik wartości, trzeba uznać to za mienie wymienialne na inną rzecz. Skoro osoba wymieniająca chce coś mieć od drugiej osoby, siłą rzeczy uważa pożądany przedmiot za więcej warty.

Tu z kolei pojawia się cytat z Eda Butowskiego, partnera zarządzającego w Chapwood Capital Investment Management:

Prawdziwy nośnik wartości zachowuje swoją użyteczność i realną siłę nabywczą niezależnie od okoliczności.

Pojawiają się także porównania do wody, która drożeje w przypadkach klęsk żywiołowych. Meyers trzyma się swojej opinii, że pieniądze to nie nośnik wartości, lecz jedynie środek wymiany. Historia pokazała, że przypadki hiperinflacji nie zatrzymają pieniędzy przed spadkiem ich wartości. Podobnymi tego przypadkami są złoto, srebro, a nawet Bitcoin.

Bitcoin jest niczym. Nie możesz nawet mieć go w ręku. W czasie zagrożenia, nikt nie będzie się zajmował Bitcoinem, ponieważ w takich przypadkach jedyne, co ma znaczenie, to środki przetrwania.

– poza tą opinią Butowsky podkreśla też fakt sporej zmienności wartości Bitcoina.

The post Bitcoin nigdy nie stanie się nośnikiem wartości? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.