Bitcoin był opłacalny przez niemal 99% swojej historii!

Zastanawiasz się czy warto inwestować w bitcoin? Analityk kryptowalut przekonuje, że btc jest niezwykle opłacalnym aktywem!

Bitcoin – to się opłaca

Jeden z analityków kryptowalut – Rhythm Trader, opublikował na Twitterze analizę, wedle której bitcoin był opłacalny przez 3817 dni z 3869 dni swojego istnienia. Okres ten stanowi 98,66 % historii kryptowaluty. Analityk dodaje również, że jedynymi inwestorami, którzy stracili na bitcoinie byli ci, którzy wyprzedawali swoje coiny podczas trendów spadkowych. Natomiast ci, którzy stanowczo utrzymywali monety, osiągali maksymalne zyski. 

BTC vs złoto

Raport pojawił się, w trakcie ciągnącej się dyskusji donośnie tego, czy bitcoin jest idealnym zasobem wartości. Zwolennicy btc uważają, że kryptowaluta jest tak samo bezpiecznym zasobem jak złoto. Wykazuje podobny niedobór jak metal szlachetny, natomiast wyróżnia się jeśli chodzi o przechowywanie i kontrolę transakcji. Przeciwnicy twierdzą natomiast, że ceny btc podlegają zbyt dużej zmienności, aby można uznać tą cyfrową walutę za dobre aktywo. Pośrodku dyskusji znajdują się handlowcy, zarabiający na wahaniach kursów kryptowalut. 

wykres bitcoin - oplacalnosc
Źródło: Rhythmtrader

W latach 70. zaczęto postrzegać złoto, jako alternatywę dla USD. Gdy przewidywano czas kryzysów finansowych, inwestorzy kupowali złoto aby zachować swój kapitał w niezmienionej formie. Obecnie wiele osób traktuje bitcoina w podobny sposób. Różnica pomiędzy nimi pozostaje taka, że złoto jest zasobem fizycznym a BTC, cyfrowym. Ponadto złoto istnieje od tysięcy lat, podczas gdy btc zaledwie od dekady. Stąd mogą pojawiać się pewne wątpliwości, czy cyfrowa waluta przetrwa tak długą drogę, jaką kruszec przebył epoki temu. Rynek kryptowalut jednak szybko przybiera na sile. Kolejny znany analityk kryptowalut – Tony Vays, widzi duży potencjał btc. Ponadto stawia kryptowalutę ponad złotem, czy jakimkolwiek innym aktywem:

“Bitcoin może być największym zasobem wartości w historii świata. Tak, jest niestabilny – ponieważ był użyteczny tylko przez około siedem lat – ale jego właściwość „niemożności konfiskaty” jest niezrównana. To jest prawdziwy magazyn wartości, ponieważ złoto podlega konfiskacie, a wszystkie inne aktywa tym bardziej.”

 

The post Bitcoin był opłacalny przez niemal 99% swojej historii! appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.