Cena Bitcoin: BTC zalicza lekki spadek

Obecny kurs Bitcoina wynosi około 11 576 dolarów za monetę. BTC zaliczył lekki spadek ze szczytu 12 200 USD. Wczoraj mieliśmy największą sesję od 10 dni, gdyż kontrakt terminowy wyniósł prawie 12 500 dolarów od ostatniego dołka.

Zmiana kursu Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi -5,16%. Na CoinMarketCap możemy zaobserwować, że większość wykresów świeci się na czerwono.

coinmarketcap-aktualna-cena-btc
Źródło: CoinMarketCap

Obserwując strukturę rynku, możemy wyznaczyć, gdzie ewentualnie jest górna część akumulacji. Przy strefach 11 000-11 500 USD możemy spodziewać się obsunięcia ceny Bitcoina w środku tygodnia (zobacz wykres poniżej).

wykres-btc-wyznaczone-strefy

Wykres jednodniowy wygląda w tym przypadku dość interesująco. Być może jeszcze pod koniec tego miesiąca będziemy mogli spodziewać się ataku na wyższe szczyty. Ruch wzrostowy pozostaje cały czas zachowany. Mieliśmy do czynienia z większą korektą, tutaj punkty wsparcia zostały bardzo mocno wyznaczone w granicach 9  100 USD, na kontrakcie terminowym jest to 9 200 USD. Fluktuacja w tym przedziale cenowym może potrwać jeszcze przez pewien okres.

Miniony weekend był dość zaskakujący, dlatego że doszło do przebicia dość istotnej strefy, która będzie stanowiła bardzo mocne wsparcie. Wynika ona w głównej mierze z okna podażowego, które miało miejsce 2-3 tygodnie temu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że trudno jest dokładnie przewidzieć jak będzie wyglądała fluktuacja ceny Bitcoina. W pewnym momencie BTC może zyskać przykładowo 10-15%, a zaraz potem niespodziewanie spaść. Obecna cena Bitcoina do polskiego złotego wynosi 44 435 PLN.

Zastrzeżenie: Artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej, jest zaś subiektywną opinią autorki tekstu. Analizy cenowe BTC opierają się na spekulacji.

The post Cena Bitcoin: BTC zalicza lekki spadek appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.