Cena bitcoin: Obronione 10 tysięcy. Ruszamy jeszcze wyżej?

Początek sierpnia na rynku to przede wszystkim odrabianie strat. Jednak cena bitcoin od poniedziałku 5 sierpnia zalicza iście błyskawiczne wzrosty. Co jest tego przyczyną?

Pod koniec ubiegłego tygodnia cena bitcoin wróciła do upragnionego przez wielu poziomu 10 tysięcy USD. Obecnie wygląda na to, że pułap ten jest niezagrożony, ponieważ wtorek przynosi nam kolejne zielone wykresy. BTC po dwóch miesiącach znów przekroczył 12 000 USD!

Wygląda to na zaskakujący obrót sprawy, ponieważ zwykle po takich wzrostach, jakie ostatnio miały miejsce, dochodziło do korekty. Spodziewaliśmy się raczej kolejnego przetestowania poziomu 10 tysięcy dolarów. Tak można było wnioskować z dotychczasowej historii ceny bitcoina na rynkach.

Oczywiście, nie jest przesądzone, że do takiego przetestowania w ogóle nie dojdzie w najbliższych dniach. Niemniej jednak, z całą pewnością możemy stwierdzić, że na jakiś czas kurs BTC skutecznie obronił poziom 10 tysięcy i w związku z tym może celować w kolejne wyższe poziomy.

The post Cena bitcoin: Obronione 10 tysięcy. Ruszamy jeszcze wyżej? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.