Yuan spada, a Bitcoin osiąga szczyty cen i popularności

Bitcoin na chińskim rynku radzi sobie fenomenalnie. W ciągu jednego dnia podskoczył o 10%. Czyżby nasi azjatyccy przyjaciele maczali w tym ręce?

Yuan spada, a Bitcoin bije rekordy (w Chinach)

Już nieraz mogliśmy zobaczyć, że rynek azjatycki dyktuje ceny na rynku Bitcoina kryptowalut. Zaledwie kilka godzin temu BTC sięgnął szczytu ostatnich 3 tygodni, osiągając poziom 11 850 USD. Jest to ruch o ponad 10% w ciągu niecałych 24 godzin.

Przyczyn takiego ogromnego wzrostu jest wiele. Jedną z nich może być upłynnienie krótkich pozycji na giełdzie BitMEX, gdy rozeszło się 100 mln dolarów.

Inną przyczyną może być także duży spadek chińskiego yuana. Jest on teraz na poziomie najniższym od ponad 10 lat. Na poniższym zdjęciu z wykresu TradingView widać, że cena yuana spadła poniżej 7 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Według doniesień CNN, osłabienie chińskiej waluty nastąpiło po tym, jak People’s Bank of China ustawił kurs waluty na 6,9225. Bank usprawiedliwia spadek „protekcjonizmem handlowym i nowymi taryfami w Chinach”.

W zeszłym tygodniu prezydent USA, Donald Trump, dolał oliwy do ognia wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, i nałożył na azjatyckie państwo nowe taryfy. Dewaluacja waluty jest jedyną bronią ekonomiczną, jaką Chińczycy dysponują przeciwko Amerykanom, jednak ma to swoje ryzyko. Pekin już zaostrzył przepisy przeciwko wywożeniu pieniędzy z kraju, dlatego też Bitcoin został faworytem wśród ludu.

Szef inwestycji w Hayman Capital Management, Kyle Bass, był jednym z kilku inwestorów, którzy obserwowali dzisiejsze zmiany na rynku kryptowalut. Podzielił się swoją opinią na Twitterze:

CNH (yuan) upada… HKD (dolar hongkoński) niedługo go dogoni. Masowe wycofywanie kapitału z yuana i dolara hongkońskiego. To dopiero początek.

 

 

Chińczycy zawsze byli pozytywnie nastawieni do Bitcoina, czego nie można powiedzieć o tamtejszym rządzie i ich próbach zmiażdżenia kryptowaluty. W tak trudnych momentach, jak upadek waluty narodowej, to pozytywne nastawienie jest jeszcze bardziej widoczne.

The post Yuan spada, a Bitcoin osiąga szczyty cen i popularności appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.