Bitcoin jest częścią globalnej populistycznej rewolty

Były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, podzielił się swoją opinią o kryptowalutach. Bitcoin miałby być częścią globalnego buntu społecznego.

Działalność Steve’a Bannona

Steve Bannon to były szef strategów Białego Domu i jeden z najważniejszych doradców Donalda Trumpa na początku jego prezydentury. Ponadto, był także wiceprezesem Cambridge Analytica, firmy, która brała udział w aferze z wyciekiem danych osobowych z Facebooka. Po opuszczeniu administracji prezydenta zajął się doradztwem dla polityków, którzy są przeciwnikami elit Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz działalności politycznej, Bannon jest też przedsiębiorcą i pracownikiem mediów. Współtworzył m.in. film dokumentalny o Ronaldzie Reaganie. To umożliwiło mu współpracę z Andrew Breitbartem, od nazwiska którego powstał prawicowy serwis opinii, którego Bannon został wkrótce potem prezesem.

Bannon i kryptowaluty

W temacie kryptowalut Bannon nie wypowiedział się po raz pierwszy. Sam niegdyś przyznał, że posiada pewne zasoby BTC. Sam Bitcoin, jego zdaniem, jest kluczem do wielkiego buntu na całym świecie:

Przed kryptowalutami wielka przyszłość. Odegrają one wielką rolę w naszej przyszłości, a szczególnie w globalnej populistycznej rewolcie.

W marcu, były doradca prezydenta wygłosił wykład w Zurychu, gdzie podzielił się refleksją na temat potencjału kryptowalut. Jego zdaniem Bitcoin i blockchain mają wystarczającą siłę, aby pomóc odeprzeć instytucjom i rządom niewygodne strategie i reguły. Podkreślił także, że kryptowaluty są świetną drogą do uwolnienia się od zależności takich potęg, jak dolar amerykański. Bitcoin, podobnie jak Libra, to zagrożenie dla tradycyjnych metod płatności.

The post Bitcoin jest częścią globalnej populistycznej rewolty appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.