Cena Bitcoin: BTC próbuje zbudować solidny grunt, by wyjść poza linię 10 tys. dolarów

Obecny kurs Bitcoina to około 9 777 USD za monetę. BTC prawdopodobnie próbuje zbudować sobie solidny grunt, po to, by ponownie wyjść poza linię 10 tys. dolarów. Czy możemy spodziewać się powrotu do wzrostów?

Zmiana kursu Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi + 2,92%. Jak możemy zaobserwować na CoinMarketCap większość wykresów altcoinów świeci się na zielono.

coinmarketcap-wzrosty-altcoinow
Źródło: CoinMarketCap

W tym momencie Bitcoin próbuje obronić strefę 9 tys. dolarów, czyli taką dolną linię wsparcia. Została ona utworzona na poziomach szczytów z maja br. W połowie czerwca cena BTC poszybowała w górę i powróciła z powrotem właśnie do tego punktu. Być może był to ruch korekcyjny.

Rynek potrzebuje jakiegoś mocnego impulsu. Na kontrakcie terminowym ceny Bitcoina przedstawiają się nieco inaczej, jest to 9 820 USD, czyli trochę wyższa cena niż na giełdach kryptowalutowych. Dla przykładu na Coinbase jest to 9 736 dolarów. Z kolei CoinMarketCap przedstawia uśrednioną cenę Bitcoina agregowaną z większości giełd kryptowalutowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż kontrakt terminowy wyprzedza przyszłe kwotowania. Oczywiście nie ma tu jeszcze widocznej informacji, czy BTC rzeczywiście powróci do poziomu 10 tys. dolarów. Wolumen na kontrakcie terminowym wciąż jest niski, więc ta konsolidacja może jeszcze trochę potrwać w obecnej strefie.

The post Cena Bitcoin: BTC próbuje zbudować solidny grunt, by wyjść poza linię 10 tys. dolarów appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.