Blog Prezesa: Tygodniowa analiza krypto

Dzisiaj na kanale Blog prezesa, pojawił się nowy materiał z tygodniowym podsumowaniem sytuacji na rynku finansowym. Znany youtuber omawiał między innymi zmiany w świecie kryptowalut.

Analiza techniczna rynku krypto

Ostatni tydzień nie obszedł się z Bitcoinem łaskawie. Spadki były łatwo zauważalne, pomimo tego, że nie były wyjątkowo znaczące. Na razie cały ruch BTC rozgrywa się w strefie pomiędzy ceną 9 080 USD, a 11 132 USD. Cena Bitcoina, od czasu osiągnięcia najwyższej wartości w tym roku, spadła o 34%, co jest wynikiem sporej korekty.

Kurs zbliża się do linii trendu wzrostowego, średnia krocząca o wartości 210 wciąż idzie do góry, więc ogólnie rzecz biorąc sytuacja rynkowa Bitcoina wygląda pozytywnie. Jego dominacja nad innymi krypto jest bardzo duża, a to pokazuje ogromny popyt na BTC.

Autor materiału wskazuje na duże zakupy, które prawdopodobnie były próbą (i to udaną) odbicia ceny z dołka, w którym BTC się znalazł. Jednak chętnych do zakupów powyżej 11 132 USD nie widać. Dlatego też wykres idzie w dół, aż do osiągnięcia kolejnego dołka, i drugiego testu poziomu 9 080 USD. Jeżeli nie znajdą się nowi kupujący, to kurs dalej będzie spadał.

Zazwyczaj, gdy najważniejsza z kryptowalut idzie w dół, ciągnie za sobą całą resztę walut wirtualnych. Tak samo było i w zeszłym tygodniu. Binance Coin (BNB) nie rozpoczął tygodnia źle, jednak później sytuacja pogorszyła się, co raczej nie dziwi, biorąc pod uwagę cały rynek krypto.

Youtuber podkreśla, że nie da się bezbłędnie przewidzieć przyszłości, zwłaszcza w obrębie tak zmiennego sektora, jakim są kryptowaluty. Ceny zmieniają się praktycznie z godziny na godzinę, a analiza wcześniejszych ruchów na rynku pokazuje tylko, których błędów najlepiej unikać.

Resztę informacji, nie tylko o rynku krypto, można znaleźć na kanale Blog prezesa:

The post Blog Prezesa: Tygodniowa analiza krypto appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.