Wpływ Borisa Johnsona na cenę Bitcoina

W tym tygodniu doszło do zmiany premiera Wielkiej Brytanii – powołano na to stanowisko Borisa Johnsona. Jaki to ma wpływ na cenę Bitcoina?

Brexit i jego skutki

Przed Wielką Brytanią wyczekiwany przez wielu Brexit. Nie udało się go przeprowadzić wiosną tego roku, co spowodowało jego opóźnienie do 31 października. W związku z tą decyzją premier Theresa May podała się do dymisji.

Ale ważnym faktem jest również to, że moment ogłoszenia decyzji o przesunięciu wyjścia z Unii miał swój efekt na rynkach kryptowalutowych. Wielu ekspertów uznało wtedy, że chwilowa stabilizacja polityczna w Wielkiej Brytanii, a także w całej Unii Europejskiej, zaszkodziła Bitcoinowi. Ludzie uznali bowiem, że funt i euro będą nadal mocne, więc zainteresowanie kryptowalutami nieznacznie zmalało.

Wejście Borisa Johnsona

Nowy premier Zjednoczonego Królestwa to znany zwolennik Brexitu. Już zapowiedział, że nie będzie zbyt łagodny w negocjacjach z Brukselą. Opozycja boi się Brexitu bez umowy, twierdząc, że będzie to katastrofalne w skutkach dla brytyjskiej gospodarki. Fakty są jednak takie, że funt brytyjski w ostatnim roku i tak przeżywa ogromny kryzys. Od lutego stracił on aż 7% względem amerykańskiego dolara.

Co ma do tego Bitcoin?

Brytyjczycy coraz częściej sięgają do Google po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej o Bitcoinie. Fraza ta w ostatnich dniach bije kolejne rekordy popularności w wyszukiwarce. Jednak na ten moment wiele wskazuje na to, że kryzys funta szybko nie minie, więc ludzie zaczynają szukać alternatywnych form płatności. Bitcoin w ostatnim tygodniu mocno bronił poziomu 10 tysięcy dolarów. Niewiele wskazuje na to, żeby miał z niego znacząco spaść.

The post Wpływ Borisa Johnsona na cenę Bitcoina appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.