Wenezuela zamienia dochody z podatków w Bitcoiny

Wenezuela szuka różnych sposobów na uniknięcie międzynarodowych sankcji. Teraz postanowiła zrobić to przy pomocy Bitcoinów.

Działania Wenezueli

Jak donosi hiszpański dziennik ABC, prezydent Nicolas Maduro wraz ze swoimi współpracownikami wykorzystują specjalną aplikację z portfelem kryptowalutowym do przemiany dochodów z podatków na różne wirtualne aktywa. Następnie korzystają z nich na giełdach kryptowalutowych w różnych krajach, takich jak Chiny, Iran, czy Rosja.

Zapewne dobór tych państw nie jest przypadkowy, ponieważ te kraje nie były zawsze przychylne kryptowalutom. Ponadto, każdy z nich ma problem z amerykańskimi sankcjami gospodarczymi. Taki też ma być cel działania rządu Wenezueli. Pieniądze z prowizji na giełdach transferowane są z powrotem do tego kraju. Wenezuela sama mierzy się z problemami ekonomicznymi, a sankcje zabraniają jej uczestnictwa w wolnym handlu z innymi państwami.

Własna kryptowaluta?

Wenezuela szukała już wielu sposobów, aby naprawić krajową gospodarkę. Jednym z nich było stworzenie własnej kryptowaluty o nazwie Petro. Była ona wspierana przez przemysł naftowy. Aby zwiększyć świadomość jej istnienia i przybliżyć jej działanie obywatelom, rząd Nicolasa Maduro wymyślił, że wszyscy, którzy będą składać wniosek o paszport, powinni za niego zapłacić w Petro, a nie w narodowej walucie – boliwarze.

Jednak prezydent USA Donald Trump nawoływał do obywateli amerykańskich, aby w żadnym stopniu nie wspierali działań tej waluty.

The post Wenezuela zamienia dochody z podatków w Bitcoiny appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.