Ponowne trendy spadkowe na kursie Bitcoina

Wzrostowy trend na Bitcoinie jest w tej chwili najsłabszy po raz pierwszy w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Jak duża jest szansa na kolejne spadki Bitcoina?

Wskaźnik CMF i kurs Bitcoina

Chaikin Money Flow (CMF) do obliczeń zmian trendów używa zarówno cen, jak i wolumenów walutowych. Bardzo często używany jest przy analizach technicznych walut. Na chwilę obecną, wskaźnik Bitcoina jest na poziomie 0,02 na wykresie trzydniowym.

W lutym tego roku, cena BTC wynosiła 4000 USD. Teraz, jest to około 9 800 USD – taki kurs widnieje na znanej giełdzie kryptowalut, Bitstamp. To o wiele więcej, niż 200-dniowa średnia ruchoma w wysokości 6 270 USD. Ogólnie więc rzecz biorąc, trend na rynku Bitcoina jest wzrostowy.

Jednak znaczący spadek wskaźnika CMF z poprzedniego poziomu 0,4, świadczy o raczej krótkoterminowym nastroju spadkowym. Pierwszym objawem tego zjawiska były niedawne spadki Bitcoina z 13 880 USD, na 9 049 USD.

Widać to na poniższych zdjęciach:

Zdjęcie pochodzi z coindesk.com

Bitcoin nie obronił się wczoraj na znacząco spadającej linii trendu w granicach poziomu 10 200 USD. Sesja zamknęła się na 9 900 USD, zostawiając wysoki górny cień, wskazująca na nastrój spadkowy.

Możemy się więc spodziewać spadków do poziomu z 17 lipca, na poziom 9 049 USD.

Jest szansa na poprawę?

Optymistycznie nastawieni inwestorzy powinni szybko reagować, jako że wspomniany tu trend spadkowy nie potrwa długo. Dzisiaj Bitcoin zarejestrował już cenę 9 650 USD, a w ciągu ostatnich 3 tygodni skoki poniżej 9 600 USD zdarzały się tylko sporadycznie (co widać na zdjęciu powyżej, po prawej stronie).

Jeżeli poziom ten utrzyma się przez najbliższe kilka godzin, kupcy będą mogli wejść do akcji, podnosząc cenę do 50-dniowej średniej ruchomej. W tej chwili jest to 10 304 USD.

Trend rynkowy z powrotem skieruje się w kierunku wzrostowym, jeżeli kurs BTC osiągnie poziom powyżej 11 120 USD, co całkowicie wymaże poprzednie doły cenowe.

Bitcoinowi nie jest łatwo wspiąć się powyżej 10 000 – 10 500 USD. Niedawne spadki i teraźniejsze nastroje spadkowe również nie pomagają osiągnąć wymarzonego poziomu 11 000 USD, czy nawet więcej. Jak długo trzeba będzie czekać na szalony wzrost BTC, którego nic już nie będzie w stanie powstrzymać?

The post Ponowne trendy spadkowe na kursie Bitcoina appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.