Jak inwestować w altcoiny za pomocą Bitcoina?

W swoim najnowszym materiale Tomasz Rozmus opowiada o swoich nowych inwestycjach. Skupia się głównie na sporym zakupie Bitcoina, a w następnym kroku inwestuje w altcoiny.

Inwestycje poprzez Bitcoina

Późnym popołudniem 22 lipca CEO Tokeneo postanowił zakupić Bitcoina za około 100 tysięcy złotych. Bitcoin w tamtym momencie znów lekko spadł – z 10500 do około 10200 USD. Skutecznie przetestował zatem pułap 10 tysięcy dolarów. Przy poziomach wsparcia i oporów, zdaniem autora, powstają najlepsze okazje inwestycyjne. Ponieważ Tomasz Rozmus budował już pozycję na kilku poziomach BTC (począwszy od 3300, później stopniowo wyżej), postanowił tym razem zainwestować dzięki niemu w altcoiny.

Nie wszystkie altcoiny są jednak dostępne dzięki walutom fiducjarnym. Niektóre mniej znane coiny są do nabycia jedynie poprzez Bitcoina. Często panuje opinia, że inwestorzy dzięki takim transakcjom są zawsze stratni. Zdaniem szefa Tokeneo należy podejść do tematu w inny sposób. Po wykorzystaniu Bitcoina koniecznego do nabycia danej kryptowaluty, możemy obliczyć cenę jednostkową za danego alta.

Waves

Pierwszym z projektów, w które inwestuje szef Tokeneo, jest Waves. Za projekt odpowiada Sasha Ivanov, z wykształcenia fizyk, który ma doświadczenie w różnych projektach inwestycyjnych. W 2016 roku założył projekt o nazwie Waves. Jest to cała infrastruktura blockchainowa, na której można zakładać też inne projekty. Założenie własnego tokena na tej platformie to kwestia kilku minut. W tej kwestii jest to swego rodzaju ewenement w tej branży.

Sasha Ivanov chwalił się ostatnio także na Twitterze, że na jego platformie co dwie sekundy pojawia się nowy smart kontrakt. Wzrasta również liczba transakcji dokonywanych na platformie Waves. Sama kryptowaluta Waves charakteryzuje się też tym, że swój feed transakcyjny z danego dnia dzieli pomiędzy inwestorów. Jest w tym zatem zauważalne podobieństwo do giełdy Tokeneo.

V Systems

Drugim projektem, którym zainteresował się Tomasz Rozmus, jest V Systems (VSYS). Jest to projekt umożliwiający tworzenie środowiska do rozwoju w sektorze finansowym. Jest on dostępny na wielu giełdach, ale na przykład brakuje go w Binance. Od marca bieżącego roku wzrósł już o kilkaset procent. Nie było w tym czasie żadnych poważnych skoków lub spadków – jest to systematyczny wzrost.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w altcoiny, obejrzyjcie cały materiał Tomasza Rozmusa, który znajduje się poniżej. Zapraszamy!

The post Jak inwestować w altcoiny za pomocą Bitcoina? appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.