Zhao: Trump tweetujący o krypto? To dobry znak dla branży

Szef giełdy Binance, Changpeng Zhao, także wypowiedział się w temacie krytyki kryptowalut ze strony polityków. Jego zdaniem sam fakt, że temat zainteresował prezydenta USA, jest dla branży czymś pozytywnym.

Politycy kontra kryptowaluty

W ostatnim czasie padło wiele złych słów dotyczących kryptowalut ze strony amerykańskich polityków. Na pierwszym planie pokazali się Donald Trump i sekretarz skarbu, Steven Mnuchin. Obaj poddali w wątpliwość czyste intencje tej branży, a sekretarz miał nawet powiedzieć, że ochrona przed kryptowalutami to sprawa bezpieczeństwa narodowego.

Na początku ubiegłego tygodnia w Kongresie USA przeprowadzono też przesłuchania w sprawie Libry, projektu kryptowaluty Facebooka. Budzi ona spore wątpliwości, głównie ze względu na skandale związane z ochroną danych osobowych.

Obie powyższe sprawy miały spory wpływ na notowania kryptowalut w ubiegłym tygodniu.

Spokój CZ

Changpeng Zhao nie wygląda na przejętego całą tą sprawą. W wywiadzie, którego udzielił CNBC, podkreślił, że nawet jeśli Donald Trump uważa się za przeciwnika kryptowalut, nic złego dla branży się jeszcze nie wydarzyło.

Póki co, Trump nie powiedział nic pozytywnego lub negatywnego – po prostu stwierdził, że nie jest ich fanem. Sam fakt, że o tym zatweetował – prezydent Stanów Zjednoczonych mówi o kryptowalutach – jest dobrą rzeczą.

Zhao wypowiedział się również w temacie rządów, które noszą się z zamiarem (lub już to zrobiły) zakazu kryptowalut we własnym kraju. Jego zdaniem to tylko potęguje zainteresowanie branżą i sprawia, że ludzie jeszcze bardziej chcą wejść w posiadanie coinów.

W poglądach szefowi Binance wtóruje prezes innej znaczącej giełdy na świecie, Coinbase – Brian Armstrong.

Melduję wykonanie zadania! Marzyłem o prezydencie USA, który wypowie się głośno na temat kryptowalut. „Najpierw cię ignorują, potem z ciebie śmieją, potem z tobą walczą, a na końcu wygrywasz”. Właśnie jesteśmy w punkcie trzecim.

The post Zhao: Trump tweetujący o krypto? To dobry znak dla branży appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.