Radek Rygielski dla Phila Koniecznego: analiza ceny Bitcoin i Tron

Wczoraj na kanale znanego analityka kryptowalut, Phila Koniecznego, pojawił się nowy filmik z analizą ceny Bitcoina oraz Trona. Powstał on we współpracy z innym analitykiem, Radkiem Rygielskim.

Analiza ceny Bitcoina

W początkowej części filmu, Rygielski przypomina swoją zeszłotygodniową analizę ceny Bitcoina, która, jak wiadomo, zaczynała powoli rosnąć po uprzednich spadkach.

Youtuber podkreśla także, że analiza techniczna nie działa na zasadzie „cena pójdzie w górę albo w dół”. Przytoczyć tutaj można słowa Phila Koniecznego, który świetnie to zjawisko wyjaśnił:

Analiza techniczna natomiast nie mówi „albo góra, albo dół”, tylko „jeżeli dół dojdzie do tego poziomu to lecimy dalej w dół, a jeżeli góra dojdzie do tego poziomu, to polecimy jeszcze wyżej”.

W zeszłym tygodniu przedział cenowy, między 10 900 USD, a 11 150 USD, to strefa, z której cena mogła rozpocząć ruch spadkowy. I rzeczywiście, dokładnie tak się stało. Kurs Bitcoina stanął następnie w miejscu, a później wybił górną tendencję, co spowodowało wzrost do wcześniej wspomnianego przedziału. Według Rygielskiego, w tym tygodniu bardzo ważne okażą się okolice 10 000 USD i 10 050 USD.

youtube.com: Radek Rygielski analiza Bitcoin oraz Tron trx 22.07.19

Na powyższym zdjęciu widać zaznaczoną zieloną strefę. Jest to przedział, w którym cena Bitcoina nie określiła jeszcze dokładnie swoich zamiarów (czy wzrośnie, czy może wręcz przeciwnie). Youtuber przypuszcza, że jeżeli kurs przebije podany poziom (na zdjęciu ukośna linia powyżej zielonego trójkąta), to możliwe będzie odreagowanie na rynku, i Bitcoin pójdzie w górę.

Natomiast jeżeli zostanie wybity poniższy poziom (gruba, pomarańczowa kreska), to raczej na pewno rozpocznie się ruch spadkowy.

Analiza kursu Tron

W zeszłym tygodniu dolna strefa cenowa Trona wynosiła 0,2400 TRX/USD. Jeśli cena znalazłaby się pod linią tego poziomu, to ruch spadkowy byłby nieunikniony. Tak się stało cena spadło, było mocne odreagowanie na rynku.

Tron wybił dwie poprzednie tendencje wzrostowe, po których to wybiciach nastąpił oczekiwany ruch w górę. Rygielski zaznaczył na wykresie dolny poziom przedziału cenowego, wynikający z wolumenu oraz ruchu korekcyjnego. Strefa ta obejmuje przedział między 0,0269, a 0,0277. Youtuber znów zaznacza strefę, w której po prostu trzeba czekać na określenie się danego ruchu.

youtube.com: Radek Rygielski analiza Bitcoin oraz Tron trx 22.07.19

Więcej informacji w filmie na kanale Phila Koniecznego: 

The post Radek Rygielski dla Phila Koniecznego: analiza ceny Bitcoin i Tron appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.