Cena bitcoin: Trwa batalia o obronę 10 tysięcy USD

Poranek 23 lipca nie jest zbyt udany dla kryptowalut. Cena bitcoin spadła poniżej poziomu 10 tysięcy dolarów, trwa batalia o jego odzyskanie.

Początek tygodnia jest raczej spokojny, choć w poniedziałek cena bitcoin trzymała się w miarę pewnie powyżej poziomu 10 tysięcy. Podczas porannego otwarcia giełd było to nawet 10 600 USD.

Pod koniec ubiegłego tygodnia można było zaobserwować duże wzrosty wolumenu obrotu. Wtedy też utworzył się range akumulacyjny, ponieważ wartość BTC spadła poniżej 10 tysięcy dolarów. Udało się od niego odbić w górę, teraz natomiast jest nieco inaczej, ponieważ trwa walka o powrót do tego poziomu.

Wciąż jest obecny spory wolumen, natomiast nie ma żadnych postępów w cenie, a wręcz przeciwnie – zaczęła ona spadać. Bardzo duże zakupy trwają, jednak nie są one zbyt trwałe. Jeszcze niedawno inwestorzy marzyli o przebiciu poziomu 11 tysięcy dolarów, teraz będzie to ekstremalnie trudne.

W przypadku spadku poniżej 10 tysięcy – czego właśnie jesteśmy świadkami – następnym range’em akumulacyjnym powinien zostać poziom 9300 USD. To jest następna granica, której Bitcoin powinien bronić.

The post Cena bitcoin: Trwa batalia o obronę 10 tysięcy USD appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.